Ana içeriğe atla
Dekanımız

Sevgili Öğrenciler;

Günümüzde, ülkeler arasındaki rekabet bilgi düzeyinde sürdürülmekte, toplumların geleceği ise verilen eğitimin başarısı ile değerlendirilmektedir. Bu anlamda üniversiteler bilim üreten merkezler olma özelliği yanında toplumun yetişmiş insan gücü ihtiyacını karşılayan yegâne kuruluş olma sorumluluğunu taşımaktadır.

Fakültemiz, geniş ilgi alanında bilim ve teknoloji üretimine katkıda bulunmayı, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatılmış, problemleri çözebilen, analitik düşünebilen ve uygulama becerisine sahip mühendisler yetiştirmeyi ve bu doğrultuda sanayi ile işbirliği içerisinde yürütülen faaliyetleriyle ülkemizin teknolojik gelişimine destek olmayı amaçlamaktadır.

Fakültemiz; öğrencilerimizin iş dünyasının beklentilerini karşılayacak bilgi ve uygulama becerisine sahip mühendisler olarak yetişmelerini sağlamak için, Bologna ve MÜDEK kriterlerinden taviz vermeden, eğitim öğretimi;

•        7 dönemini okulda teorik ve uygulamalı dersler,

•        1 dönemini de işletmelerde uygulama olarak düzenlemiştir.

Bu sayede Fakültemizde okuyan Mühendislik öğrencileri, eğitimleri süresince kazandıkları bilgi ve deneyimlerini, kamu/özel kurum ve kuruluşlarda yapacakları uygulamalı eğitimle pekiştirerek bilgi ve becerilerini geliştirme imkânı bulacaklardır.

Alana özgü yetkinlik açısından Mühendislik çözümlerinin ve uygulamalarının evrensel ve toplumsal boyutlardaki etkilerinin bilincinde; girişimcilik ve yenilikçilik konularının farkında, çağın sorunları hakkında bilgi sahibi, toplumsal ve mesleki etik bilincine sahip mühendis adaylarını; iş dünyasının ihtiyacı olan uygulama becerisine sahip mühendisler olarak yetiştirecek olan Teknoloji Fakültesine bekliyoruz.

Selam ve sevgilerimle…

 

Prof. Dr. Yusuf ÇAY

Teknoloji Fakültesi Dekanı