Ana içeriğe atla

Teknoloji Fakültesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi İlk Dersi, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Yusuf ÇAY’ın açılış konuşmasıyla başladı. 
Fakültemizin gelenekselleşen “İlk Ders Etkinliği” Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) Başkanı Prof. Dr. Abdulkadir BALIKÇI tarafından gerçekleştirildi.


Prof. Dr. Abdulkadir BALIKÇI, TENMAK’a bağlı kurumlar olan Nükleer Enerji Araştırma Enstitüsü (NÜKEN), Bor Araştırma Enstitüsü(BOREN) ve Nadir Toprak Elementleri Araştırma Enstitüsü(NATEN) ’nün faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. TENMAK’ın faaliyet alanları olan enerji, maden, iyonlaştırıcı radyasyon, parçacık hızlandırıcıları ve nükleer teknoloji alanları ile ilgili yürütülen projeleri ve yerli ürünleri tanıttı. TENMAK olarak ülkemizin rekabet gücünü arttırmak ve sürekli kılmak amacıyla, faaliyet alanları kapsamında yeni ürünler üretmeyi, var olanları geliştirmeyi ve dünya lideri yapmayı hedeflediklerini ifade etti. Özellikle üretilen ürünler ve uygulamaları konusunda değerli bilgilerin paylaşıldığı etkinlikte, öğrencilerimizin soruları da cevaplandı. 


SUBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Naci ÇAĞLAR ve Prof. Dr. Ali Fuat BOZ, Fakültemiz öğretim üyeleri ve öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe, Dekanımız Prof. Dr. Yusuf ÇAY’ın, Prof. Dr. Abdulkadir BALIKÇI’ya plaket ve hediye takdimi ile sona erdi.

Teknoloji Fakültesi İlk Dersi Prof. Dr. Abdulkadir BALIKÇI Tarafından Gerçekleştirildi